Loading Events

HMB Tournament – Battle Libušín 2022

23/04/2022 - 24/04/2022
POZVÁNKA PRO DIVÁKY A FANOUŠKY HMB SPORTU
*invitation in english lower 👇
Vážení diváci a přátelé HMB sportu!
Rádi bychom vás informovali, že hodláme uspořádat 23. dubna 2022 rytířský, plně kontaktní turnaj dle mezinárodních pravidel HMB sportu v Libušíně u Kladna. Tento turnaj bude pořádán jako součást tradičního domácího středověkého festivalu “Bitva Libušín 2022”.
Největší český středověký historický festival “Bitva Libušín” byl založen v roce 1991 jako jeden z prvních počinů svého druhu v Evropě. Letos pořádáme již 29. ročník této významné události, která se za roky svého trvání rozrostla na jednu z největších svého druhu v Evropě. Pravidelně se jí účastní kolem 2500 účinkujících z České republiky i ze zahraničí, které sleduje několik tisíc diváků. V bitvě samotné můžete vidět i více jak tisíc bojovníků.
Místo konání ani termín festivalu nejsou jen tak náhodné. Kopec, pod kterým se Bitva Libušín koná, je zasvěcen Svatému Jiří, patronu rytířů. Ten má svátek 24. dubna. Kopec Svatého Jiří u Libušína jako takový je navíc spojen s počátky české státnosti, neboť je archeologicky prokázáno, že v 10. století našeho letopočtu se zde nacházelo přemyslovské hradiště. A tak zcela příznačně středověký tábor všech účinkujících se rozprostírá právě na tomto místě. Dále pokračuje podél historické kupecké stezky a končí v údolí pod kopcem.
Tábor je během konání festivalu možné navštívit s celou rodinou, seznámit se v něm se způsoby středověkého táboření i života v jednotlivých historických obdobích, na vlastní oči vidět výstroj bojovníků i způsoby odívání prostého lidu, poznat dobové řemeslné umění a v historických stáncích si také krásné originální výrobky zakoupit.
Součástí festivalu je samozřejmě také bohatý doprovodný program, kterému se vyplatí věnovat pozornost. K vidění budou dobová kejklířská, divadelní i taneční vystoupení, koně, sokolnické umění, středověké klání v soule (středověká míčová hra) i večerní koncerty dobových hudebních skupin a noční fire-show. Svou cestu do minulosti si můžete lahodně zpříjemnit také v naší krčmě, která nabízí bohatý výběr nápojů i jídel.

Velkou pozornost ale prosím věnujte především našemu HMB turnaji (historical medieval battle). Jedná se o moderní, velice atraktivní a dynamicky se rozvíjející individuální i kolektivní sport, který vychází z pravidel rytířských soubojů v plné zbroji tak, jak byly provozovány již v době středověku. Jedná se o plně kontaktní středověký boj čili nejde o žádné nacvičené souboje, ale o nekompromisní a tvrdý boj o vítězství.
Tradičním vyvrcholením celého festivalu je samozřejmě scénická středověká bitva, ve které Vám představíme nejen způsoby boje a vojenských taktik jednotlivých období středověku, ale k vidění jsou především také neopakovatelné pyrotechnické efekty, skutečné kaskadérské výkony, ale i drama, napětí a strhující výjimečná podívaná dle scénáře inspirovaného skutečnými událostmi z České historie.
Festival Bitva Libušín je návratem do historie plným poznání i výjimečných zážitků a nevšední zábavy pro celou rodinu, který si nemůžete nechat ujít.
FB stránky festivalu: Bitva Libušín
We would like to inform you, that we will hold the buhurt tournament on 23rd of April 2022 in Libušín town, near Prague and Kladno city, in Czech republic. This tournament will be hold as a part of the biggest Czech traditional reenactment medieval festival Battle Libušín 2022.
All buhurt teams from Czech republic will be invited and we are also looking forward for all foreing participants and HMB teams!
Libušín Battle & Tournament is not only another medieval event. Its a true leading traditional festival in Bohemian lands. 29 years of battles and tournaments formed one of the biggest medieval festivals in Europe and for sure biggest festival here in Czech republic. This is more than just another HMB tournament. Its a spiritual thing!
More info in english here: www.battlelibusin.com…
0

Share This Event

  • This event has passed.

Venue

Bitva Libušín
273 06 Libušín
Libušín, Kladno Czech Republic
+ Google Map

Organiser

Bitva Libušín
Email:
info@bitvalibusin.cz
View Organiser Website

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

New Report

Close